Oficiální stránky obce Vavřinec na moravě


Heraldická figura lípy sazené do údolí symbolizuje ve znaku obce místní část Suchdol. Tento symbol byl převzat z pečeti používáné tehdejší samosprávou.


Nabídka nové publikace o Veselici

Při příležitostí III. setkání rodáků a přátel obce Veselice, které se uskutečnilo o víkendu 10 - 12. června 2016 byla vydaná nová publikace o obci s názvem VESELICE od nejstarší zmínky až po současnost. Čtenář najde uvnitř zajímavé informace o historii obce, historii SDH Veselice, informace o historii oddílu stolního tenisu, vojenských muničních skladech, životě v obci v období Velké války a 2. světové války, najde zde i historický kalendář obsahující cca 90 údajů vztahujících se k obci Veselice, atd. Ve fotopříloze zase najde skupinová fota veselických hasičů, svazarmovců, fota ze zalikování, velikonočního klapání dříve a dnes, atd. a velice zajímavé jsou fotografie obce pořízené z dronu.
Majitelé domů, především těch s nižšími popisnými čísly, tam zase najdou informace o tom, kdy byl jejich dům pravděpodobně zbudován atd. Publikace, která čítá 145 stran textu s fotografiemi a 28 stran fotopřílohy, je k zakoupení v TIC Veselice a současně na Obú Vavřinec a její cena je 200 Kč.

zpět

 


© Obec Vavřinec - Mapa Stránek / Kontakt /Prohlášení o přístupnosti /Tisk /
webdesign: Shean