Oficiální stránky obce Vavřinec na moravě


Heraldická figura lípy sazené do údolí symbolizuje ve znaku obce místní část Suchdol. Tento symbol byl převzat z pečeti používáné tehdejší samosprávou.


Svatoantonínská pouť 2016 ve Veselici

Sbor dobrovolných hasičů společně s dalšími místními spolky ve Veselici zvou všechny občany na letošní Svatoantonínskou pouť, která se v obci uskuteční o víkendu 10. - 12. června 2016. Při příležitosti pouti se uskuteční III. setkání rodáků a přátel Veselice
 
Mimo tradiční Mše svaté, která se uskuteční u kapličky sv. Antonína v neděli 12.6.2016 se začátkem v 10.45 hod. se ostatní akce uskuteční v parku u kulturního domu  Veselici.  V sobotu a neděli si mohou náštěvníci akce prohlédnou panelovou výstavu fotografií a dalších historických dokumentů jako kroniky obce, historické dokumenty SDH Veselice apod.

V sobotu odpoledne bude představena nová publikace VESELICE od nejstarší zmínky až po současnost, obsahující spoustu informaci z historie obce, ale i nedávné minulosti a také historické fotografie apod. Vzhled obálky nové publikace vidíte vedle.

Program pouťových oslav:
  Akce Začátek
Pátek Beseda na téma Hrad Blansek a okolí v historii a pověstech
- uskuteční se v místní knihovně
18.00 hod.
Posezení při reprodukované hudbě 19.00 hod.
Sobota
 
Setkání rodáků a přátel obce Veselice   14.00 hod.
Taneční zábava se skupinou TRIO KENT  21.00 hod.
Neděle Mše svatá na prostranství u kapličky sv. Antonína 10.45 hod.
Pouťové atrakce ve sportovním areálu SVAZARM v Malé Veselici  
Pondělí Dozvuky

zpět

 


© Obec Vavřinec - Mapa Stránek / Kontakt /Prohlášení o přístupnosti /Tisk /
webdesign: Shean