Oficiální stránky obce Vavřinec na moravě


Heraldická figura lípy sazené do údolí symbolizuje ve znaku obce místní část Suchdol. Tento symbol byl převzat z pečeti používáné tehdejší samosprávou.


Nová knihovna ve Veselici předána veřejnosti


V pátek 8. dubna 2011
odpoledne byla slavnostně otevřená nová knihovna ve Veselici. Ve 13 hod. přivítal v jejich prostorách starosta obce Miloslav Novotný společně s knihovnicí pí. Olgou Hájkovou pozvané hosty mezi nimiž byla i Mgr. Ludmila Staňková, dcera p. Roberta Sedláka, veselického písmáka a bývalého kronikáře, který byl společně s Prof. MUDr. Ervinem Černým - Křetinským, DrSc, jmenován patronem knihovny. Tuto skutečnost bude návštěvníkům knihovny připomínat relief s jejich podobiznami, který zhotovila pí. Iva Machová z Vavřince, která současně zpracovala návrh interieru knihovny. Slavnostního otevření knihovny se dále zúčastnili starostové obcí Šošůvka a Němčice, dále potom ing. Petr Vyskočil, ředitel společnosti Stavkom, spol. s r.o. Boskovice, generálního dodavatele stavebních prací provádějící rekonstrukci Kulturního domu na víceúčelovou budovu, v níž je nová knihovna umístěna, a několik dalších hostů. Své zastoupení měla i Městská knihovna Blansko, v čele s pí. Helenou Jalovou, vedoucí regionálního oddělení,  ale také např. pí. Dagmar Honsnejnamová z obce Morké u Opočna, která vykonává ve své obci mimo jiné funkci knihovnice a akce se zúčastnila na pozvání pí. Olgy Hájkové. Díky zmíněnému regionálnímu oddělení Blanenské knihovny, které vedle metodické pomoci knihovnám ve svém obvodu působnosti, je veselická knihovna jedna z prvních malých knihoven v regionu, jejíž fond je v rámci projektu realizovaného regionálním oddělením, veřejně přístupný pomoci knihovnického systému Clavius REKS na internetu.  

Veřejnost měla možnost navštívit knihovnu ještě v pátek od 16 hod., kdy byli účastníci slavnostního předání knihovny veřejnosti seznámeni s patrony knihovny a poté si prohlédli prostory knihovny a jejího zázemí, dozvěděli se o nákladech na její zbudování, atd. Celé páteční odpoledne vládla v nové knihovně pohodová atmosféra a tatáž atmosféra panovala v knihovně i v sobotu odpoledne, kdy se zde uskutečnil Den otevřených dveří. V sobotu byli mezi návštěvníky knihovny v hojném počtu rodiče s malými dětmi, což je velice potěšitelné. Více informací o zbudování knihovny a činnosti knihovny najdete v Tiskové zprávě zde. Fotografie z obou akcí najdete zde.                   

zpět

 


Anketa

Způsob úhrady místních poplatků
Platba v hotovosti
30%
Bezhotovostní platba - převod na účet
39%
Platební kartou (pokud by byla k dispozici)
26%
Složenkou
5%

Počet hlasujících 561

Odběr novinek© Obec Vavřinec - Mapa Stránek / Kontakt /Prohlášení o přístupnosti /Tisk /
webdesign: Shean