Oficiální stránky obce Vavřinec na moravě


Heraldická figura lípy sazené do údolí symbolizuje ve znaku obce místní část Suchdol. Tento symbol byl převzat z pečeti používáné tehdejší samosprávou.


Vesnice roku 2011 v JMK

Naše obec získala v konkurenci 19 obcí z Jihomoravského kraje, přihlášených v letošním ročníku do soutěže VESNICE ROKU 2011, velice významné ocenění - ZLATOU STUHU s právem používat titul VESNICE Jihomoravského kraje roku 2011. Tato soutěž byla vyhlášená již 17. rokem Spolkem pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Svazem měst a obcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR. Cílem soutěže Vesnice roku 2011 byla snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova. Zisk uvedeného ocenění umožní v příštím roce naší obci podat žádost o dotaci ve výši 1 mil. Kč, na některou z akcí, která musí splňovat podmínky stanovené Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Více informací o soutěži najdete na webu www.vesniceroku.cz. Výsledky krajského kola najdete na webu Jihomoravského kraje zde. Reportáž o úspěchu naší obce odvysílanou na regionální televizní stanici RTA najdete zde. Další reportáž odvysílanou dne 6.6.201 v regionálním vysílání televize ČT 1 najdete zde (sledujte od času 13:30 minut). 

Rada obce a Zastupitelstvo obce děkuje všem občanům za vstřícný a  aktivní přístup k přípravě na tuto soutěž. Ziskání uvedeného ocenění je dokladem o dobré práci spolků v jednotlivých místních částech. Věříme, že získané ocenění nás všechny povzbudí do další společné práce.

Informace ze slavnostního vyhlášení výsledků soutěže, které se uskutečnilo v sobotu 20.srpna 2011 ve Vavřinci najdete zde.

Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola proběhlo v sobotu 10. září 2011 v Luhačovicích. Více informací najdete zde.

Setkání vítězů krajských kol soutěže se uskutečnilo v úterý 6.12.2011 v Praze. Více z této akce najdete zde.   
 
Miloslav Novotný, starosta

zpět

 


Anketa

Způsob úhrady místních poplatků
Platba v hotovosti
30%
Bezhotovostní platba - převod na účet
39%
Platební kartou (pokud by byla k dispozici)
26%
Složenkou
5%

Počet hlasujících 561

Odběr novinek© Obec Vavřinec - Mapa Stránek / Kontakt /Prohlášení o přístupnosti /Tisk /
webdesign: Shean